Menu Close

Korupcijos prevencija

Prašome atsakyti į anoniminės anketos klausimus „Korupcijos apraiškos VšĮ Anykščių raj. psichikos sveikatos centre“

Rezultatų santrauka

Gerbiami VšĮ Anykščių raj. psichikos sveikatos centro pacientai ir lankytojai!

Mūsų įstaiga, palaikydama Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvą korupcijos prevencijos sveikatos sistemos srityje bei būdama socialiai atsakinga gydymo įstaiga, pasisako prieš neteisėtus mokėjimus medicinos darbuotojams.

Informuojame, jog teisinę atsakomybę užtraukia ne tik neteisėto atlygio (piniginio, daiktinio ir kt.) paėmimas, tačiau ir jo davimas. Raginame neoficialiais mokėjimais nežeminti nei savo, nei medicinos darbuotojų orumo, o susidūrus su korupcijos faktais Anykščių raj. psichikos sveikatos centre, informuoti įstaigos administraciją ir/ar Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą.

Akcentuojame, jog geriausia padėka mums – pagarbus Jūsų elgesys, nuoširdi šypsena bei geras žodis.

Pagarbiai VšĮ Anykščių raj. psichikos sveikatos centro direktorius

Audronis Gustas

 

 

VšĮ Anykščių PSC yra suinteresuotas, kad teikiant asmens bei visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimas, tarpininko kyšininkavimas, papirkimas, piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimas, ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą). Į Anykščių PSC gali kreiptis kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėtį ir kitus kriterijus. Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių ar pagrįstų įtarimų apie sveikatos sistemos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

 

Anykščių PSC atkreipia dėmesį, kad LR įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė LR baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

 

Apie korupcijos atvejį praneškite:

  • raštu;
  • telefonu ar elektroniniu paštu. (el. p. apsc@res.lt arba  tel. (+370 381) 56703/ (+370 618) 52899 )
    Už korupcijos prevenciją PSC atsakinga socialinė darbuotoja Žaneta Bieliūnė (kab.Nr. 5)

                 2013 m. rugsėjo 9 d. Anykščių psichikos sveikatos centro direktoriaus įsakymu Nr. V – 11 patvirtinta Anykščių psichikos sveikatos centro korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo komisija, psichologė Jolanta Antanina Dovidonienė, sveikatos statistė Aušra Savickienė, socialinė darbuotoja Žaneta Bieliūnė.

 

Telefonas ar elektroninis paštas: apsc@res.lt /pasitikėjimo tel. (+370 381) 56703/ (+370 618) 52899.

Sveikatos apsaugos ministerija yra suinteresuota, kad teikiant asmens bei visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų.

SAM ragina pranešti apie korupciją nemokamo informavimo telefonu +370 800 66 004 arba elektroniniu paštu korupcija@sam.lt

              Anykščių PSC atkreipia gyventojų dėmesį, kad centras neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT).

             STT atskleidžia ir tiria LR baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą. Todėl dėl korupcijos apraiškų ASPĮ, galite kreiptis tiesiogiai į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (+370 5) 266 33 33, elektroniniu paštu pranesk@stt.lt arba palikti pranešimą https://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/palikite-pranesima-cia/

Pagrindinis įstatymas reglamentuojantis korupcijos prevenciją – Korupcijos prevencija

VIDINIS INFORMACIJOS APIE PAŽEIDIMUS TEIKIMO KANALAS

STT klipai antikorupcine tematika:

 

 

 

 

Dokumentai

Elgesio taisyklės susidūrus su korupcija

2024-2028 m. korupcijos prevencijos programa

2024-2028 m. korupcijos prevencijos planas

2020-2023 m. korupcijos priemonių planas

2020-2023 m. korupcijos prevencijos programa

2016-2019 m. korupcijos prevencijos programa

2016-2019 m. korupcijos priemonių planas

VšĮ Anykščių PSC korupcijos prevencijos ataskaita 2023 m.

VšĮ Anykščių PSC korupcijos prevencijos ataskaita 2022 m.

VšĮ Anykščių PSC korupcijos prevencijos ataskaita 2021 m.

VšĮ Anykščių PSC korupcijos prevencijos ataskaita 2020 m.

 

Pasiūlymus, pastabas korupcijos prevencijos klausimais, atsiliepimus ir komentarus apie įstaigos veiklą galite teikti

https://www.apsc.lt/index.php/parasykite-mums arba tel. (+370 381) 56703