Menu Close

Relaksacinės paslaugos

Anykščių rajono psichikos sveikatos centras kviečia visus, norinčius pasinaudoti centre veikiančio relaksacinio kabineto paslaugomis. Kabinete atliekamos šviesos, muzikos, taškinė spalvų ir kvapų terapija, atpalaiduojančio masažo paslaugos.

Šviesos terapija

Tai gydymas intensyviu šviesos srautu.. Šviesos terapijai naudojamas Šveicarijoje sukurtas aparatas „Bioptron“, kurio šviesoje nėra ultravioletinio ar kito sveikatai pavojingo spindulių spektro. Tyrimais įrodyta, kad šio aparato skleidžiama poliarizuota, polichrominė, nekoherentinė, mažos galio šviesa teigiamai veikia ir stimuliuoja organizmą, padeda efektyviai gydyti psichikos ir emocijų sutrikimus. Taip pat šviesos terapija labai naudinga gydant paviršutinius odos susirgimus ir pažeidimus, pragulas, nudegimus, dermatitą, opas, nubrozdinimus ir kt. Tinka ir vaikams sergantiems tonzilitu, otitu (ausies uždegimu). Vaikams šviesos efektyvumas dar didesnis, nes jų organizmų medžiagų apykaita daug spartesnė. Šviesos terapija puikiai veikia organizmą, stiprina imuninę sistema, stimuliuoja viso organizmo regeneracijos ir reperacijos procesus.


Šviesos terapija:

 • mažina fizinį nuovargį;
 • koncentruoja atmintį ir mąstymą;
 • stiprina imunitetą;
 • atstato vidinę pusiausvyrą;
 • mažina dirglumą;
 • mažina potraukį kvaišalams;
 • mažina baimės jausmą;
 • mažina stresą;
 • gerina miegą;
 • normalizuoja medžiagų apykaitą;
 • gerina virškinimą;
 • normalizuoja odos funkcijas;
 • šalina kojų nuovargį.

Taip pat šviesos terapiją galima derinti su kitais gydymo metodais ir sėkmingai juos papildyti.

 

Masažas

Tai labai seniai išbandyta priemonė, kuri gerina sveikatą, atstato darbingumą, fizines ir psichines žmogaus jėgas. Tai plačiai taikoma profilaktinė priemonė sveikatai stiprinti. Masažo metu mechaninio dirginimo energija paverčiama nerviniais impulsais, plintančiais į centrinę nervų sistemą. Masažuojamuose audiniuose gaminasi biologiškai aktyvios medžiagos, dėl to gerėja odos atstatymo procesai, pašalinamos žuvusios ląstelės, stimuliuojama prakaito ir riebalinių liaukų veikla, aktyvėja audinių medžiagų apykaita. Masažas atsirado gilioje senovėje ir formavosi kartu su kitais liaudies medicinos metodais. Greitai jis tapo gydymo priemone ir vienu didžiausių žmogaus malonumų.

Masažas yra labai veiksmingas ir laiko išbandytas būdas gerinti sveikatą, tobulinti kūno formas, atsipalaiduoti, grąžinti jėgas. Masažas su kvapiaisiais aliejais yra rekomenduojamas norint pagerinti odos tonusą, atpalaiduoti kūną ir atkurti emocinę būseną.

Kvapų terapija

Tai metodas, kurio metu naudojami eteriniai aliejai, išgauti iš augalų lapų, žiedų, vaisių ir šaknų. Tai senovinis gydymo menas, naudojantis įvairias eterinių aliejų savybes natūraliam organizmo gijimo procesui skatinti bei bendrai savijautai gerinti. Kvapų terapija padeda normalizuoti psichinę žmogaus būseną, teigiamai veikia nervų sistemą, gerina kraujo ir limfos apytaką, gaivina organizmo funkcijas ir stiprina atsparumą aplinkos poveikiui.

 

Muzikos terapija

Naudojama gydant depresiją, nerimą, neurozes, ji padeda atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos. Medikai pažymi, kad muzikos terapija gali būti taikoma ne tik sergantiems ar sveikiems, bet ir pavargusiems žmonėms. Tai yra ne tik gydomoji, bet ir profilaktinė priemonė. Per muziką įmanoma išgyventi vidinius konfliktus, išlaisvinti slopinamus polinkius, pašalinti emocinę įtampą. Kuo stipresni emociniai išgyvenimai klausantis muzikos, tuo didesnis poveikis mąstymui, valiai, atminčiai, dėmesiui, elgesiui.

Anykščių psichikos sveikatos centre pradėta kaupti relaksacinės muzikos kolekcija.